61:84
(15:18, 14:23, 11:16, 21:27)

03/03/2012 18:30

Popis zápasu

K zápasu jsme zajížděli s respektem. I když jsou Přeštice fajn kluci a mimo palubovky za to tzv. umí vzít, tak po basketbalové stránce nám nesedí. Jejich styl ucpávání bedny v obraně a v útoku 80% míčů dostat na své robusní pivoty nám vždy dělali problémy. Když se k tomu přidá jejích tělocvična s tvrdými koši a deskami tak není divu, že jsme měli respekt. Samotný zápas začal dle předpokladů. Celá první čtvrtina byla plichtová. V tomto úseku hry my ostřelovali koš jak u Verdunů a Přeštice v poklidu proměňovali šance, které jsme jim my umožňovali polovičatou obranou. Především naše obrana jejich pick and roll byla více než laxsní. Ve 3.minutě druhé čtvrtiny nastal zlom příchodem na hřiště Jakuba Kozla. Ze středu zrychlil hru a velice slušně nacházel volné spoluhráče. Úsek mezi 4. a 8. minutou jsme vyhráli 12:4. Dostali jsme se tak do vedení o 11 bodů. To nám vneslo takový klid, že od té chvíle již nebylo pochyb, že vyhrajeme. Když se k tomu přidala zlepšená obrana, ve které odvedl kus poctivé práce Jirka Altman s Tomášem Hauerem tak šlo jen o to o kolik vyhrajeme. Poločas 41:29 pro nás. Během 3. čtvrtiny jsme svůj náskok zvýšili na 17 bodů. Obrovským pozitivem se v této fázi zápasu stal příchod dalšího střeďáka Petra Suchana a téměř neomylná ruka M.Kozla. Ve 2.miuntě 4.čtvrtiny jsme vedli již o 22 bodů. Zápas se tak v přátelském duchu mohl dohrát což se stalo.

+zápasu: kolektivní obrana na robusnější pivoty soupeře, útočná potence M.Kozla, hra střední rozehry (J.Kozla a Suchana) jejichž příchod na hřiště byl vždy oživením, celkově fungující kolektiv jak na hřišti tak i na lavičce

-zápasu: šestky (21/10), šoupáky, malé sebevědomí v útoku od některých hráčů, většinu zápasu pomalejší hra než, které jsme schopni