Krajský přebor muži C (2008/2009)

90:76

18/10/2008 19:30

Popis zápasu

Ihned od úvodu zápasu se hrál útočný basketbal. My nastoupili s osobní obranou zatímco Tachov se zónou. My poměrně slušně kombinovali a měli jsme poměrně vysoké procento střelby. Tachov spoléhal na rychlý přechod do útoku a poměrně slušnou kombinaci dlouhých hráčů a velice dobrý útočný doskok. Po první čtvrtině jsme vedli 29:26. V zápase jsme zlepšili nejen střelbu, ale především jsme působili jako tým. Lavička žila, každý hráč, který šel na hřiště chtěl hrát a hrál obětavě. Díky těmto všem faktorům jsme stále drželi mírné vedení. Poločas 48:45. Do 3.čtvrtiny jsme nastoupili se zńovou obranou 2:1:2. Tachom s ní měl problémy, netrefoval se, jenže hostující pivot Rous dokázal obrovské množství odražených balonů doskočit a pozice z pod koše výborně zakončovat. Změna nastala s příchodem Tomáše Hauera. Jeho černá práce pod oběma koši byla tím rozhodujícícm faktrorem, který Tachov zlomil. Po třetí čtvrtině jsme šli do 6-ti bodového vedení, které jsme během posledního dějství navýšili až na konečných 14 bodů. V zápase se nám konečně povedlo proměňovat vytvořené pozice, konečně se do skóre zapojili dlouzí hráči a velice slušně zahrála rozehra. Je samozřejmé, že chyby tam stále jsou, ale pokud bude mít každý hráč přístup k tréninku a zápasu jako byl dnes tak o tento tým nemám obavy.