Krajský přebor muži C (2014/2015)

59:62
(14:18, 25:30, 42:37)

25/04/2015 13:30

V předposledním kole jsme se utkali s Klatovským "A" týmem, který nás letos na své domácí palubovce dvakrát porazil, nicméně nám velmi usnadnili situaci v tabulce týden starou prohrou na hřišti Slavoje Plzeň, díky čemuž jsme už dvě kola před koncem soutěže měli jisté první místo. Oba týmy to samozřejmě dobře věděli a bylo to vidět i na soupiskách, kdy my jsme nastoupili v osmi hráčích a hosté v sedmi. Cíl zápasu tak pro nás byl jasný, proběhnout se, v klidu si zahrát, nezranit se a připravit se na baráž s vítězem karlovarského kraje. V žádném případě jsme však ale neměli v plánu prohrát nebo hru vypouštět.

Vstup do první čtvrtiny se nám povedl. Hráli jsme rychlou hru a nájezdy do koše, popřípadě výhozy na volné střelce, jsme si získali náskok 12:4. Poté však přisel útlum z naší strany a začali jsme se trápit na obou stranách hřiště. Klatovy v posledních čtyřech minutách první čtvrtiny otočili vývoj ve svůj prospěch šňůrou 14:2. V druhé desetiminutovce naše trápení pokračovalo. V obraně jsme se dokázali zlepšit, ale v útoku jsme se nemohli trefit. Především střelba za tři body se nám vůbec nedařila. Ke konci poločasu se zápas začal lehce vyhrocovat. Rozhodčí začali pouštět tvrdší fauly a to se nikomu nelíbilo. Bohužel zápas, který si oba týmy přišly zahrát především pro zábavu, se díky špatnému výkonu rozhodčí zvrhnul ve velice tvrdý a někdy až zákeřný basket. Třetí čtvrtina se nám povedla ze všech nejvíce. Dokázali jsme udržet soupeře na pouhých sedmi bodech, ale v útoku to stále nebyl náš standardní výkon. Bohužel někdy uděláte všechno dobře pro vytvoření volných pozic, ale pokud se netrefíte, je to k ničemu a to byl pro nás tento zápas největší problém. Síly ubývaly na obou stranách, ale ve finále jsme to byli my, kdo tahal za kratší konec provazu. Pavel Vondra si zranil prst na ruce v prvním poločase a zápas tedy nedohrál, naštěstí zranění není vážného charakteru a na finále bude připraven. Osobní frustrace z vývoje zápasu vyvrcholila několika rychlými fauly Honzy Brady a následnou technickou chybou, takže zápas také opustil předčasně. Koncovka zápasu však byla dramatická a mohli jsme zápas poslat dvakrát do prodloužení, nicméně ani v tomto případě jsme nebyli úspěšní za tři body a konečné skóre tak bylo 59:62 a hosté zaslouženě vyhráli. Ze zápasu se budeme muset poučit, pokud chceme pomýšlet na úspěch ve finále proti silnému Chodovu.