Krajský přebor muži C (2013/2014)

78:66
(19:20, 40:46, 66:52)

01/03/2014 19:00

V sobotu jsme sehráli zápas, který dost dobře mohl rozhodnout i o vítězi celého letošního ročníku krajského přeboru. Pokud bychom vyhráli, získali bychom si náskok 2 výher na všechny ostatní adepty na zisk titulu.

Vstup do utkání se povedl oběma týmům a skóre se přelévalo na obě strany. Začali jsme zónovou obranou, ale soupeř neměl příliš problémy s jejím překonáním, hlavně díky vysokému procentu úspěšnosti střel z dálky. Za první poločas měly Klatovy střelbu trojek 7/6, nicméně jsme neklopili hlavy, protože jak už to většinou bývá, nemohlo to vydržet celý zápas. První čtvrtka skončila vyrovnaně 19:20. Vstup do druhé čtvrtiny vyšel hostům výborně. Šňůrou 10-1 si během 2 minut vytvořili 10i bodové vedení. Po timeoutu jsme změnili přístup ke hře a našli rychlou odpověď - bodová smršť z naší strany 12-2 a skóre bylo opět nerozhodné. Ke konci poločasu jsme bohužel trochu polevili a umožnili jsme hostům mírný náskok do druhé půlky - 40:46.

Do třetí čtvrtiny jsme nasadili opět zónu a soupeř jakoby najednou nevěděl co hrát. Ze skvělého výkonu v obraně pramenila spousta rychlých přechodů zakončených snadnými koši. Tuto čtvrtinu bych zhodnotil v našem podání asi jako jednu z nejlépe zahraných čtvrtin tuto sezónu. Výborná komunikace a rychlé přistupovaní k hráčům způsobilo obrovský chaoz v soupeřově útočné hře. Procento střelby jim také odešlo a vyhráli jsme tuto pasáž 26-6! Do poslední části jsme tak nastupovali s celkem slušným vedením 66:52. Soupeř se kousnul a povedlo se jim dostat rozdíl na nebezpečných 9 bodů, ale konec utkání jsme si již pohlídali a zajistili tak cenné vítězství proti loňskému vítězi KP.

V tabulce tedy nyní vedeme o 2 body a připravit se o titul můžeme především my sami. Děkujeme soupeři za kvalitní basketbal a divákům za podporu.