BK Lokomotiva Plzeň vs. Tachov
Krajský přebor mladší minižáci (2010/2011)

63:38

09/04/2011 11:30

O uplynulém víkendu čekalo mladší minižáky Lokomotivy Plzeň finále play off oblastního přeboru, kde jsme změřili síly s týmem Tachova. Finále se hrálo na 2 zápasy. V prvním zápase jsme přivítali celek Tachova na domácí palubovce. Pro oba duely posílili náš tým dva Klatovští hráči, jmenovitě Pytelka a Illetčko. Nutno dodat, že i družstvo Tachova se na finále posílilo o hráče z Chebu a Mariánských Lázní. Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře, zejména právě Pytelka ,,táhnul'' tým Lokomotivy od úvodních minut. Do druhé čtvrtiny jsme šli s náskokem už 8 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme náskok ještě zvýšili o 4 body a tak poločasové skóre bylo 28:16. Začátek druhého poločasu se nám bohužel nepovedl. Za 5 minut jsme vstřelili pouhé 2 body, naštěstí jsme však v závěru 3.čtvrtiny proměnili 8 bodů v řadě a do poslední čtvrtiny tak šli ve vedení o 13 bodů. 4.čtvrtina byla z naší strany velmi povedená. Jednoznačně nejlepší výkon za celou sezónu předvedl Rosťa Jirák, který v závěrečné čtvrtině zaznamenal 24 bodů, celkově za celý zápas 30 bodů. Dobrý výkon předvedli také oba Klatovští hráči ( Pytelka, Illetčko), ktěří byli obrovským přínosem pro tým a táhli první pětku našeho týmu. Dík ale patří všem hráčům za bojovnost, která rozhodla v prvním finálovém zápase, který nakonec skončil 63:38.