Mattoni NBL (2010/2011)

72:68
(22:13, 36:36, 50:61)

09/03/2011 18:00

Utkání jsme začali dobře. Po koších Frány a Pecky jsme v úvodní minutě vedli 4:0 a krátce poté 6:2. Hosté však skóre zásluhou střelby Štece a Blažka téměř srovnali. V sedmé minutě byl stav 10:8, ale pak jsme zaznamenali po rychlých protiútocích snadné koše a šli do vedení 22:13. V první čtvrtině se střelecky dařilo zejména Vrublovi a Peckovi, Opavě naopak nešla střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. Druhé dějství ovšem vyšlo lépe soupeři. První pět minut jsme sice ještě drželi desetibodové vedení, ale po přechodu Opavy na zónovou obranu jsme začali mít v útoku velké problémy. Soupeř začal náš náskok postupně stahovat a do přestávky srovnal na 36:36. Navíc naši pivotmani Kovanda s Fránou měli už po třech faulech. Ve třetím dějství se prvních pět minut hrálo koš za koš a v 25. minutě byl stav stále nerozhodný 45:45. Slezané pak ovšem měli navrch. V 26. minutě šli v utkání zásluhou Štece poprvé do vedení. Tentýž hráč přidal další dva koše, pak ještě Šiřina s Blažkem a hosté nám začali unikat. Většímu brejku zabránila trojka Vrubla, který v tuto dobu prakticky jako jediný držel střelecky naše skóre na přijatelném rozdílu. Přesto nám hosté po třiceti minutách odskočili na jedenáctibodový rozdíl. Poslední čtvrtina pak přinesla obrat. Hned v úvodu bodovali Vrubl s Peckou a náskok Opavy se začal snižovat. Ve 36. minutě jsme stáhli náskok na 61:64 a hosté evidentně vyšli z rytmu. Začala jim dělat problémy naše zónová obrana a my jsme navíc několikrát opět dokázali skórovat s rychlých protiútoků. Ve 37. minutě se prosadili Frána (ten navíc v závěru zápasu připojil řadu důležitých doskoků pod oběma koši ), trojkou nejlepší hráč utkání Vrubl a skóre bylo srovnáno 68:68. Pak sice kontroval košem nejlepší střelec Opavy Blažek, ale následně zaznamenal koš s faulem Novák. Ten vzápětí přidal jeden trestný hod. Další útok soupeře jsme ubránili, Pecka napodobil Nováka a mohli jsme se radovat ze čtvrté výhry v soutěži.