TJ Lokomotiva Plzeň "A" vs. Sokol Pražský
1.liga ČR muži A (2008/2009)

57:44

09/04/2009 19:00

Do rozhodujícího zápasu série jsme vstoupili s přílišným respektem. Ve 2.minutě 0:7. Poté jsme se probrali a začali mnohem lépe bránit. Do konce čtvrtiny se nám povedlo srovnat krok, 17:17. Ve druhém dějství se oba týmy vystřídaly v bodových šňůrách. My jsme vyhráli prvních 5 minut 6:0, zatím co soupeř poslední 4 minuty 9:2. Poločas tak sončil za téměř nerozhodného stavu 27:26. Do 3.čtvrtiny vstoupil lépe soupeř. Mnohem lépe kombinoval a byl aktivnější i v obraně. My stále jen driblovali a hráli snad jen jedinou kombinaci, pick and roll. Jenže na této úrovni basketu to soupeř po několika souhrách dobře přečetl a my měli problémy. V 6.minute jsme prohrávali o 6 bodů a nevypadalo to růžově. Jenže po prostřídání a taktických pokynech jsme se přeci jen malinko zvedli, konec 3.čtvrtiny 40:39. V poslední čtvtině se hráči zdravě nahecovali v čemž jim značně pomohli i diváci, kterých si našlo do haly cestu cca 300. Do posledních deseti minut jsme vlétli nebojácně. Konečně jsme zase začali zapojovat do hry všech 5 hráčů. I obrana byla jak neprostupný val. Po prvních 5ti minutách jsme vedli 46:40. Sokol stihl ještě odpovědět dvěma koši, 6.minuta 46:44. Od této doby byl na hřišti vidět jen jeden tým. Náš celek byl najednou všude dřív, měli jsme i více energie a i publikum nás v tento moment hnalo jako motor. Závěr čtvrtiny a celého zápasu jsme vyhráli 10:0 a postoupili tak do semifinále, ve kterém nás čeká tým Jindřichova Hradce. První dva zápasy série sehraje náš celek na domácí palubovce 18. a 19.4.2009. O přesných časech se dozvíte z našich webových stránek.