BK Loko Plzeň "C" vs. Slavoj Plzeň
Krajský přebor muži C (2010/2011)

81:50

04/12/2010 19:00

Do zápasu s prvním celkem tabulky jsme vstupovali s mírnými obavami. Našemu celku totiž chybělo 5 hráčů (Kaiser, Šmíd, Bohm, Běl a Suchan), z toho 2 hráči základní pětky (Kaiser, Šmíd). Před zápasem jsme si tak řekli, že i kdybychom měli prohrát, tak se ctí. Úvodní minuty přinesli takové vzájemné oťukávání. My bránili vytaženou osobní obranu zatímco Slavoj aplikoval zónu, což se mu stalo osudným. Naše obrana byla pro hosty těžko k překonání zatímco pro nás zóna soupeře byla jak ementál. Do zóny šlo v naprostém klidu najet a buď to zakončit z bezprostřední blízkosti koše nebo shodit na ještě volnějšího hráče. Další byla možnost střelby z dlouhé vzdálenosti. Naši střelci byli volní i několik vteřin. Z toho všeho pramenil přesvědčivý výsledek za prvních 10 minut pro naše barvy, 33:12 a 6 vstřelených trojek. Ve druhé čtvrtině se sice hra malinko srovnala, ale pořád jsme to byli my kdo měl navrch. Stále jsme lépe bránili a naše kolektivní pojetí hry nám umožňovalo lépe a snadněji zakončovat. Poločas 53:27. Do 3.čtvrtiny jsme vstupovali s jasným cílem udržet skóre kolem 25 bodů cca 5 minut a pak jen zápas dohrát. Slavoj vytáhl obranu, byl agresivnější a i když nám to malinko ztížil tak nic jiného než koš za koš nedokázal. V poslední čtvrtině pokračovala snaha Slavoje alespoň zkorigovat výsledek, ale opak se stal pravdou. Stále jsme byli my tím týmem kdo nedělal chyby a mnohem snadněji dával koše. Nakonec jsme tedy porazili Slavoj rozdílem 31 bodů, což upřimně řečeno asi málokdo čekal, ale také je potřeba dodat, že naše vítězství to bylo jednoznačně zasloužené.