TJ Lokomotiva Plzeň "A" vs. Sokol Pražský
1.liga ČR muži A (2008/2009)

65:70

28/03/2009 19:00

První zápas série hrané na 3 vítězná utkání začal vzájemným oťukáváním. Ještě ve 3. minutě byl stav 4:2. Poté, se náš celek nadechl k náporu a do konce čtvrtiny si vytvořil 12-ti bodové vedení, 22:10. Ve druhém dějství se hra vyrovnala. Nám začal váznou přechod na útočnou polovinu a především jsme velice často promeškávali moment přihrávky na volné hráče. S.Pražský byl v tento moment komplexnějším týmem a i jeho širší kádr začal projevovat svou sílu. Poločas již jen 40:32. Po změně stran jsme téměř ihned začali mít problémy s fauly. Což bylo ovlivněno přísnějším metrem sudích oproti prvnímu poločasu, Frána 4 fauly, Mandík 4 fauly, Kovanda 4 fauly. Jako by našich potíží v tento moment nebylo dost, ještě se zranil mladík V.Honomichl (výron v kotníku). Do konce třetí čtvrtiny se tak hostům povedlo srovnat krok, 51:51. Do posledních deseti minut jsme oproti Pražanům nastupovali jako by bez elánu a potřebné energie. Do 4.minuty nám hosté odskočili na 9-ti bodový rozdíl. V této fázi zápasu se ještě více projevily problémy s fauly, ale především příliš mnoho driblinku na střední rozehře a velice špatný timeing přihrávky. Několikrát se stalo, že na perimetr vybíhal poměrně volný hráč, ale příhru buď-to nedostal a nebo jí dostal pozdě. Sokol Pražský si zkušenou hrou posledních 5 minut zápasu vedení pohlídal a ujal se tak v sérii vedení 1:0 na zápasy.