63:97
(11:29, 15:24, 17:19, 20:25)

03/03/2013 10:30

Popis zápasu

Po sobotní porážce v Klatovech jsme si chtěli trochu zlepšit náladu v Přešticích. Nicméně soupeře dobře známe a podceňování nebylo na místě. Do zápasu jsme nastoupili dravě a snažili se soupeře nabírat již na půlce. I díky naší mobilnější sestavě to neslo ovoce. Soupeř si těžko tvořil snadné pozice a jen díky přesné ruce pivota Halámka se domácí drželi ve hře. I tak jsme tuto čtvrtinu vyhráli jednoznačně 11:29. V druhé čtvrtině se nic výrazně nezměnilo. Stále jsme hráli svoji hru a zvyšovali jsme náskok, který se vyšplhal na 27 bodů po prvním poločase.

Po přestávce jsme zkusili pro nás trochu netradiční zónovou obranu po celém hřišti a chvíli nám tak trvalo, než jsme se na tento systém přeorientovali. Občas jsme bohužel propadli při soupeřově přechodu na útočnou polovinu a i také kvůli váznoucí komunikaci dostali několik snadných košů. Časem se však tato obrana začala vyplácet a pramenilo z ní několik rychlých protiútoků. V prvních pěti minutách poslední čtvrtiny nastala trojková přestřelka, když jsme dali hned 5 trojek v řadě. Zbytek zápasu se pak již dohrál v poklidu a hlavně bez zranění. Stovka sice bohužel nepadla, ale i tak jsme zaslouženě vyhráli.