1.liga ČR muži (2007/2008)

68:77

04/11/2007 11:15

Popis zápasu

Zápas v Pardubicích byl od prvních minut bojem o každý bod. Po čtyřech minutách zápasu musel pro zranění ze soboty odstoupit Jaroslav Kovanda, ale tým se o to víc semkl a hlavně ho dokázal nahradit. Po první čtvrtině Basket Západ vedl o 2 body, v poločase taktéž, 43:41. Pardubice těžili z nájezdu pod koš a střelby z dlouhé vzdálenosti. Nás celek se opíral o bojovnost, nacvičené akce a střelbu Tomáše Kubizňáka, který za první poločas dal 17 bodů z toho 5 trojek. Ve druhé polovině 3.čtvrtiny se domácí celek nadechl k náporu a vybudoval si 5-ti bodové vedení, 59:54. Při následném oddechovém čase změnil trenér Janiourek obranu, z osobky na zónu 2-3. Ještě do konce třetího dějství jsme korigovali náskok soupeře na 2 body. V poslední čtvrtině jsme pokračovali v zóně, která činila našemu soupeři značné problémy zatímco v útoku převzal taktovku Míra Modr a velice zkušenou hrou, kdy si chodil pro fauly dotáhl náš celek k další výhře. Závěrem musíme podotknout, že vítězství je jednoznačně dílem celého kolektivu.