Basket Západ - Slavoj Litoměřice
1.liga ČR muži (2007/2008)

74:70

13/10/2007 18:00

Sobotní zápas s nováčkem 1. basketbalové ligy celkem TJ Slavoj Litoměřice nesl všechny známky urputného boje, ale než basketbalového, tak spíše boje o pohybu na zcela nové palubovce. Pohyby hráčů obou týmů připomínaly jízdu na bruslích a určitě tato situace více vadila domácímu týmu, který tak nemohl předvádět svou sobě vlastní precizní obranu. I přesto náš celek v poločase vedl a utkání se vyvíjelo v náš prospěch. Po poločase došlo k nečekanému výpadku naší produktivity, obdržení 6 trojek a výsledkem byla prohra 3 čtvrtiny poměrem 11 :29 a stav utkání byl 52:55. Tento rozdíl ve skóre se prakticky držel do 38 minuty, kdy náš celek odskočil na rozdíl 5 bodů a definitivně zlomil odpor celku hostí. Bylo to vydřené vítězství a lze jen doufat příští utkání v domažlické sportovní hale bude o basketbalové kráse a ne o strachu z případných úrazů. Slavnostní otevření sportovní haly, které proběhlo za přítomnosti zástupců Plzeňského kraje a města Domažlice mělo vynikající organizaci a přítomným divákům se muselo líbit.