Krajský přebor muži C (2014/2015)

60:83
(11:25, 29:46, 48:61)

25/01/2015 10:00

Tento víkend nás čekal pouze jeden zápas a to na palubovce Slavoje Tachov. Ačkoliv soupeř okupuje spodní příčky tabulky, tak je vždy dobré přistupovat k zápasu zodpovědně. Kvůli marodce a osobním důvodům jsme navíc do utkání měli pouze sedm hráčů na soupisce. Vstup do utkání nám vyšel náramně. Dobře jsme bránili, poctivě doskakovali a následně zakládali na rychlé protiútoky. Po pěti minutách jsme vedli již 18:2. Až další minuty začal soupeř pomalu nacházet recept v útoku a skóre tak lehce zkorigoval na konečných 11:25 po první čtvrtině. Bohužel druhá čtvrtina vypadala zcela odlišně a byl to naopak soupeř, kdo diktoval tempo hry. Hra se zpomalila a těžko jsme překonávali zónovou obranu. Navíc jsme se okrádali o jednoduché body neproměňováním trestných hodů. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu tak soupeř stáhnul manko na pouhých pět bodů a bylo potřeba opět začít hrát. Po oddechovém čase jsme opět začali hrát svoji hru a šňůrou 13:5 a trojkou takřka s klaksonem jsme si tak zajistili sedmnáctibodové vedení v půlce - 29:46.

V druhém poločase se začali domácí trefovat i z dlouhé vzdálenosti a díky přesným střelám tak stále drželi krok. Je třeba pochválit obranou práci podkošových hráčů, kteří se se svoji obtížnou úlohou popasovali výborně a domácím šikovným pivotům nejenže neumožňovali příliš skórovat, ale nepovolovali ani druhé šance po případném útočném doskoku. Přestože jsme přijeli ve značně okleštěné sestavě, tak se fyzická únava ke konci zápasu začali projevovat spíše na soupeři a poslední dějství jsme zvítězili o deset bodů a tím i celé utkání. Zápas to byl poměrně hezký, především pak bez zranění a zbytečných technických chyb.

Naším dalším soupeřem bude tým SKB Rokycany "B" v úterý 27.1. na jejich palubovce.