Krajský přebor muži C (2012/2013)

80:58
(19:15, 25:12, 15:18, 21:13)

16/03/2013 18:30

V tomto kole nás čekalo nejen derby se Slavojem Plzeň, ale také přímý souboj o druhé místo v tabulce. Slavoji jsme po prohře na jejich palubovce měli rozhodně co vracet.

Vstup do utkání se lépe vydařil soupeři, když se přesnými střelami dostal do vedení 0:7. Potom ale přišla naopak naše šňůra 14:0 a soupeř se hlavně z dálky nedokázal prosadit. Konec první čtvrtiny ale Slavoj zvládl a dotáhl se na rozdíl čtyř bodů - 19:15. Ve druhé čtvrtině se ukázalo, jak moc nám v Klatovech chyběl Jirka Kaiser. Jen během prvních pěti minut dokázal zaznamenat 10 bodů. Nicméně se dařilo celému týmu a přesnými trojkami a dravými nájezdy do koše jsme tuto čtvrtinu vyhráli 25:12 a odskočili jsme na rozdíl již slibně vypadajících 17 bodů.

Věděli jsme, že Slavoj není tým, který by složil zbraně a přestal bojovat. Naopak soupeř ve druhém poločase přidal a ukázal, že nám to rozhodně nechtějí nechat zadarmo. Volba zónové obrany soupeře se ukázala jako výborný taktický tah. Střelba z druhé čtvrtiny nám nemohla vydržet věčně a chvíli nám trvalo, než jsme se na zónu adaptovali. Lehce jsme polevili i v obraně a Slavoj tuto čtvrtinu vyhrál 15:18. Náskok jsme sice pořád měli slušný, ale věděli jsme, že se naše hra v posledním dějství musí zlepšit. V tomto zápase šlo také o skóre, které může později rozhodnout o konečném pořadí v tabulce. Do rytmu jsme se opět dostali zlepšenou obranou a rychlým přechodem na útočnou polovinu. Byli jsme důraznější při doskocích a výhru jsme si už pohlídali. Nakonec jsme tedy vyhráli 80:58, ale vysoký rozdíl je možná trochu zavádějící.

Výborný výkon podali již tradičně Kaiser a Dvířka, nicméně pochvalu za poctivou práci pod košem si zaslouží také pivoti Šobr a Hauer. Kolektivním výkonem jsme se tedy dostali v tabulce před Slavoj Plzeň a do konce tohoto ročníku zbývají jen tři kola. První místo již asi bohužel není na dosah, ale o druhé budeme bojovat do posledních sil. Děkujeme fanouškům za návštěvu a příště na viděnou.