Krajský přebor muži C (2012/2013)

59:75
(22:10, 10:20, 8:21, 19:24)

11/11/2012 18:00

Na horkou půdu Domažlic jsme zajížděli v netradičním čase (zápas začínal v neděli v 18:00) s dosti okleštěnou sestavou, 8 hráčů. Pro zranění chyběl Šmíd, Kaiser, Bečvář, Lang a Šporek. Domácí nastoupili v kompletní sestavě včetně dravého mládí a střelce Podestáta.

První desetiminutovka vyzněla jednoznačně pro domácí. My hráli špatně. Koš jsme ostřelovali z dálky. Nebyli jsme ochotni jít do kontaktu a místy jsme více povídali než hráli, 10:22 pro Domažlice. O pauze mezi 1. a 2. čtvrtinou proběhla na naší lavičce mírná výměna názorů, což se postupem času ukázalo jako velice důležité. Další změna, která pozitivně ovlivnila zápas byl příchod Jakuba Kozla na rozehru. Ve 2.čtvrtině jsme začali mnohem více, intenzivně a hlavně kolektivně bránit. Bylo jasně řečeno, že bez boje to tady nepůjde. Všichni si to vzali k srdci a do konce poločasu jsme smazali manko domácích na 2 body, 32:30. Ve 3.čtvrtině jsme předvedli jasný a dominantní výkon na obou koncích palubovky. V obraně jsme ubránili náběh domácích do bedny. Povedlo se nám dobrým předskokem minimalizovat hru na dlouhé hráče a malý hráči své protějšky prostě ubránili. Dalším plusem byl výkon na rozehře Jakuba Kozla, který jednak zrychlil hru, ale především dobře řešil rozehru samotnou. K tomu se přidal a konečně probral náš nejlepší střelec Honza Brada, který trefoval a trefoval, po 3.čtvrtině 51:40 pro naše barvy. V posledním dějství se hra stala ještě více urputnou a rvavou. Jenže ani to nás nezaskočilo a domácím jsme nedarovali vůbec nic. Naopak se nám povedlo několikrát utéct do brejku a dát jednoduché koše. Když jsme v 8.minutě poslední čtvrtiny vedli o 21 bodů tak jsme mohli slavit.

+zápasu: výkon od 2. do 4.čtvrtiny, kolektivní obrana a znovu kolektivní obrana, výkon Jakuba Kozla, probuzení Honzy Brady, rozložení bodů na více hráčů, vyspělost týmu a kladná reakce na porady během timeoutů

-zápasu: celá 1.čtvrtina, malinko více diskusí s rozhodčími než bylo nutné v momentě kdy jsme vedli, občas braní na záda