Teams and Final results

Final Rank Group RankGroupTeamPlayedWonPoints
7. 3. A1

BK Lokomotiva Plzeň

3 2 7
1. 2. A2

Tennet YH Bayreuth U16

3 2 7
2. 1. A3

KK PIVKA PERUTNINARSTVO

3 2 7
11.  4. A4

Baskets Vilsbiburg

3 0 3
10.  4. B1

Královští Sokoli

3 0 3
5. 1. B2

TORNADOS FRANKEN

3 3 9
4. 2. B3

TG Hanau White Wings Germany

3 2 7
9. 3. B4

BK Mariánské Lázně z.s.

3 1 5
8. 2. C1

Sokol Vyšehrad

2 1 4
3. 1. C2

Golden Boys

1 2 6
6. 3. C3

Tennet YH Bayreuth U15

2 0 2
  11. P1

Basket Vilsbiburg

2 0 2
  9. P2

BK Mariánské Lázně

2 2 6
  10. P3

Královští Sokoli

2 1 4

 


Results and Schedule

27th December

TimeGymTeam 1ResultTeam 2
10:00 Loko 1 BK Lokomotiva Plzeň 32:30 KK PIVKA PERUTNINARSTVO
11:10 Loko 1 Královští Sokoli 19:39 BK Mariánské Lázně z.s.
12:20 Loko 1 Sokol Vyšehrad 37:35 Tennet YH Bayreuth U15
13:30 28ZS Tennet YH Bayreuth U16 67:57 Baskets Vilsbiburg
13:30 Loko 1 TORNADOS FRANKEN 45:29 TG Hanau White Wings Germany
14:40 Loko 1 Golden Boys 76:27 Tennet YH Bayreuth U15
15:50 Loko 1 BK Mariánské Lázně z.s. 30:40 TORNADOS FRANKEN
17:00 Loko 1 TG Hanau White Wings Germany 51:20 Královští Sokoli
17:00 28ZS Baskets Vilsbiburg 43:71 BK Lokomotiva Plzeň
18:10 Loko 1 KK PIVKA PERUTNINARSTVO 43:39 Tennet YH Bayreuth U16

28th December

TimeGymTeam 1Result Team 2
10:10 Loko 2.1 KK PIVKA PERUTNINARSTVO 66:45 Baskets Vilsbiburg
10:10 Loko 2.2 TG Hanau White Wings Germany 45:27 BK Mariánské Lázně z.s.
11:20 Loko 2.1 BK Lokomotiva Plzeň 64:69 Tennet YH Bayreuth U16
11:20 Loko 2.2 Královští Sokoli 17:90 TORNADOS FRANKEN
11:20 Loko 3 Golden Boys 61:25 Sokol Vyšehrad
14:50 28ZS Gr. 9. - 11. Pl. Baskets Vilsbiburg - BK Mariánské Lázně 39:48
14:50 25ZS Q3 KK Pivka Perutninarstvo - Tennet YH Bayreuth U15 55:25
16:00 Loko 1 Q2 Golden Boys - BK Lokomotiva Plzeň 55:50
16:00 Loko 4 Q1 Tornados Franken - Tennet YH Bayreuth U16 37:56
16:00 28ZS Q4 TG Hanau White Wings Germany - Sokol Vyšehrad 48:30
17:10 28ZS Gr. 9. - 11. Pl. Baskets Vilsbiburg - Královští Sokoli 31:65
18:20 28ZS 5. - 8. Pl. Tennet YH Bayreuth U15 - Sokol Vyšehrad 54:52
18:20 Loko 4 5. - 8. Pl. Tornados Franken - BK Lokomotiva Plzeň 54:42

29th December

TimeGymTeam 1ResultTeam 2
9:00 Loko 1 S1 Tennet YH Bayreuth U16 - Golden Boys 39:27
9:00 Loko 3 S2 KK Pivka Perutninarstvo - TG Hanau White Wings Germany 54:38
12:30 SPSE2 7th Place Game Sokol Vyšehrad - BK Lokomotiva Plzeň 46:67
12:30 28ZS Gr. 9. - 11. Pl. BK Mariánské Lázně - Královští Sokoli 65:25
13:40 SPSE1 5th Place Game Tennet YH Bayreuth U15 - Tornados Franken 16:60
13:40 Loko 2.2 3rd Place Game Golden Boys - TG Hanau White Wings Germany 55:31
14:50 Loko 1 Final Tennet YH Bayreuth U16 - KK Pivka Perutninarstvo 39:38