Teams and Final results

Final Rank Group RankGroupTeamPlayedWonPoints
10. 3. A1 DJK NEUSTADT BASKETBALL 3 1 5
5. 1. A2 BK Lokomotiva Plzeň 3 3 9
6. 2. A3 TG Hanau White Wings Germany 3 2 7
14. 4. A4 Spartak Kaplice 3 0 3
8. 2. B1 Baskets Vilsbiburg 2 1 4
4. 1. B2 BK Domažlice 2 2 6
11. 3. B3 TJ Sokol Kbely 2 0 2
3. 1. C1 IBAM 3 3 9
9. 3. C2 BK Klatovy 3 1 5
1. 2. C3 Sluneta Ústí nad Labem 3 2 7
13. 4. C4 Golden Boys 3 0 3
2. 1. D1 TORNADOS FRANKEN 2 2 6
7. 2. D2 Královští Sokoli 2 1 4
12. 3. D3 SKB Rokycany 2 0 2
  11.  P1  TJ Sokol Kbely 5 3 11
  14.  P2  Spartak Kaplice 5 0 5
  10.  P3  DJK Neustadt Basketball 5 3 11
  13.  P4  Golden Boys 5 1 7
   9.  P5  BK Klatovy 5 5 15
  12. P6 SKB Rokycany 5 3 11

 


Results and Schedule

27th December

TimeGymTeam 1ResultTeam 2
10:00 Loko 3 BK Domažlice 44:36 TJ Sokol Kbely
11:10 Loko 4 BK Lokomotiva Plzeň 83:12 Spartak Kaplice
11:10 Loko 3 BK Klatovy 29:53 Sluneta Ústí nad Labem
12:20 Loko 4 DJK NEUSTADT BASKETBALL 25:70 TG Hanau White Wings Germany
12:20 Loko 3 TORNADOS FRANKEN 52:18 Královští Sokoli
13:30 Loko 4 IBAM 88:30 Golden Boys
13:30 Loko 3 Baskets Vilsbiburg 33:40 BK Domažlice
14:40 Loko 4 DJK NEUSTADT BASKETBALL 44:55 BK Lokomotiva Plzeň
14:40 Loko 3 TG Hanau White Wings Germany 88:19 Spartak Kaplice
15:50 Loko 4 Sluneta Ústí nad Labem 50:58 IBAM
15:50 Loko 3 Golden Boys 36:47 BK Klatovy
18:10 Loko 4 Královští Sokoli 51:37 SKB Rokycany

28th December

TimeGymTeam 1Result Team 2
9:00 Loko 1 BK Klatovy 25:58 IBAM
9:00 28ZS BK Lokomotiva Plzeň 53:39 TG Hanau White Wings Germany
10:10 Loko 1 Sluneta Ústí nad Labem 60:22 Golden Boys
10:10 28ZS DJK NEUSTADT BASKETBALL 77:16 Spartak Kaplice
10:10 Loko 3 Baskets Vilsbiburg 42:28 TJ Sokol Kbely
11:20 SPSE1 SKB Rokycany 8:62 TORNADOS FRANKEN
13:40 28ZS Gr. 9. - 14. Pl. DJK Neustadt Basketball - Golden Boys 54:35
13:40 Loko 3 Q1 BK Lokomotiva Plzeň - Sluneta Ústí nad Labem 41:46
13:40 Loko 4 Gr. 9. - 14. Pl. TJ Sokol Kbely - Spartak Kaplice 93:8
14:50 SPSE1 Gr. 9. - 14. Pl. SKB Rokycany - BK Klatovy 16:48
14:50 Loko 3 Q2 BK Domažlice - Královští Sokoli 54:36
14:50 Loko 4 Q3 IBAM - TG Hanau White Wings Germany 74:39
14:50 Loko 1 Q4 Tornados Franken - Baskets Vilsbiburg 59:21
17:10 Loko 3 Gr. 9. - 14. Pl. SKB Rokycany - Spartak Kaplice 42:16
17:10 Loko 4 Gr. 9. - 14. Pl. DJK Neustadt Basketball - BK Klatovy 34:50
18:20 SPSE1 Gr. 9. - 14. Pl. TJ Sokol Kbely - Golden Boys 76:16
18:20 Loko 1 5. - 8. Pl. BK Lokomotiva Plzeň - Královští Sokoli 48:35
18:20 Loko 3 5. - 8. Pl. TG Hanau White Wings Germany - Baskets Vilsbiburg 48:39

29th December

TimeGymTeam 1ResultTeam 2
9:00 Loko 2.1 S1 Sluneta Ústí nad Labem - BK Domažlice 48:34
9:00 Loko 4 S2 IBAM - Tornados Franken 34:42
9:00 SPSE2 Gr. 9. - 14. Pl. TJ Sokol Kbely - DJK Neustadt Basketball 41:34
9:00 28ZS Gr. 9. - 14. Pl. (BK Klatovy - Spartak Kaplice)
9:00 Loko 2.2 Gr. 9. - 14. Pl. SKB Rokycany - Golden Boys 38:34
10:10 28ZS 7th Place Game Královští Sokoli - Baskets Vilsbiburg 35:29
11:20 Loko 3 5th Place Game BK Lokomotiva Plzeň - TG Hanau White Wings 50:35
11:20 Loko 4 Gr. 9. - 14. Pl. DJK Neustadt Basketball - SKB Rokycany 70:41
11:20 SPSE2 Gr. 9. - 14. Pl. TJ Sokol Kbely - BK Klatovy 38:44
11:20 28ZS Gr. 9. - 14. Pl. Spartak Kaplice - Golden Boys 20:52
12:30 Loko 4 3rd Place Game BK Domažlice - IBAM 47:53
13:40 Loko 4 Gr. 9. - 14. Pl. SKB Rokycany - TJ Sokol Kbely 49:43
13:40 Loko 1 Final Sluneta Ústí nad Labem - Tornados Franken 54:44