Uplynulý víkend se hrálo finále KP mužů, vítěz Plzeňska, tedy naše Loko "C" a vítěz Karlovarska, tedy Sokolov.

Oba zápasy se hrál nadprůměrný basketbal na úroveň Krajského přeboru. Dalo by se říci, že oba celky naprosto poprávu usilovaly o postup do 2.ligy.

Ani metr hřiště nebyl pro nikoho grátis. Byly k vidění pohledné akce, bojovné situace, ale samozřejmě i chyby. Nic méně rozhodně bylo více pozitivních akcí a situací než-li těch negativních.

První zápas byl jako na houpačce. Napřed naše vedení, poté vedení Sokolova až o 13 bodů a poté naše stíhací jízda zakončená vítězstvím o 1 bod.

Nedělní odveta v Sokolově nesla podobné parametry. Poločas 36:36. Po 3.čtvrině jsme prohrávali jen o 5 bodů, ale posledních 10 minut jsme odešli fyzicky. Domáci nás doslova přeskákali a zápas jsme prohráli jasně na doskoku.

Nic méně se nemáme za co stydět. Odehráli jsme super zápasy včetně celé sezóny a všem těch nepřejícným jsme jasně ukázali, že nejsme již zhruba 5 let špičkou v KP náhodou.

Podrobný komentář včetně fotografií a statistik:

1. zápas, Loko "C" vs. Sokolov 73:72

2. zápa, Sokolov vs. Loko "C" 74:56

Již nyní jasně vylašujeme, že se příští sezónu budeme snažit finále zahrát znovu.