Po domácí výhře nad Brnem o 2 body nás čekala odveta na soupeřově palubovce. V pátek jsme tedy odjeli do Brna, kde na nás čekal nachystaný soupeř, tentokrát ale bez J. Koziny, který se zranil v prvním utkání.

V úvodní čtvrtině jsme si vybudovali mírné vedení, bylo to hlavně díky tomu, že jsme dokázali ubránit soupeřovo nejlepšího hráče, Šišku na 0 bodech. Především to byla zásluha V. Honomichla, který na něm během celého utkání odvedl skvělou práci. V druhém dějství se však na malý moment naše hra úplně rozpadla, začali jsme dělat ztráty, po kterých soupeř lehce zakončoval z rychlého protiútoku a dostal tak vedení na svou stranu. Proti domácí zóně, jsme si dokázali udělat často i volné pozice, ale nedařila se nám střelba z dálky (za celý zápas 32/5 - 16%). V poločase jsme prohrávali o 6 bodů, ale věděli jsme, že podobný scénář se odehrával i v Plzni, a tak nebyl důvod propadat panice. Jako klíčový se ukázal vstup do třetí periody, který jsme ovládli 10-2 a vedení se opět přelilo na naší stranu, od té chvíle se hrál vyrovnaný souboj. Největšího vedení jsme zaznamenali v závěrečné desetiminutovce, kdy se z dálky prosadil K. Říha za 3 body, a zvýšil tak na 66-60 z našeho pohledu. Mírné vedení jsme si udržovali až do závěrečných minut, kdy jsme ještě půl minuty před koncem vedli o 4 body, v té chvíli o sobě dal vědět domácí Šiška, který se prosadil za dva body a byl při tom ještě faulován, následný hod proměnil a snížil tak na rozdíl pouhého bodu. Na časovém ukazateli zbývalo posledních 5 vteřin, kdy jsme vyhazovali z po za koše na útočné polovině. Míč putoval do rukou L. Pecky, který byl bleskově faulován a byl poslán na čáru trestného hodu. Proměnil pouze jednu „šestku" a stav byl v tu chvíli 75-77 v náš prospěch. Domácí vyhodili na Šišku, který předribloval celé hřiště a přes dva hráče zkusil ještě vystřelit za 3 body, jeho střela byla však nepřesná, a tak jsme se mohli radovat z druhého vítězství v Play off a zároveň z postupu do Final Four!

JBC Brno - BK Lokomotiva Plzeň 75:77 (14:15, 40:34, 54:52)

Nejlepší střelci: L. Pecka 21, K. Říha 16, V. Honomichl 15

Hráč utkání: L. Pecka 21 bodů, 20 doskoků a 3 bloky - užitečnost 39